Prvá veľká aktualizácia Windows 11 je tu.

Ešte neprišla možnosť aktualizácie pre všetky podporované zariadenia na samotnú Windows 11 a už tu máme prvú veľkú aktualizáciu.

Okrem klasických bezpečnostných záplat a opráv chýb v OS sa môžeme tešiť z niekoľkých noviniek, ktoré potešia nie jedeného z nás.

Panel úloh

Počas využívania multitaskingu s externým monitorom, bude konečne možné sledovať čas aj dátum na všetkých obrazovkách. Jedna z vecí, ktorá do spomínanej aktualizácie chýbala.

Miniaplikácia ”Počasie” si opätovne nájde svoje miesto na panely úloh. Umiestnenie pre počasie bude v ľavom rohu.

Potešiť sa môžeme z novej funkcie pre aplikáciu MS Teams, akou je stlmenie resp. zrušenie stlmenia počas video hovoru. Po novom bude možné rýchlejšie zdieľanie konkrétnej aplikácie alebo okna z panela úloh, priamo do konverzácie. Mohlo by to aspoň o trochu spríjemniť online hodiny pre učiteľov.

Windows aplikácie

Snahu Microsoftu o početnejšie využívanie vlastných aplikácií užívateľmi budeme vidieť, čím ďalej, tým častejšie. Dopomáha ku tomu frekventovanejšie vylepšenie rozhrania ale hlavne neustále jednoduchšie orientácie v aplikáciách.

Vylepšený Notepad (poznámkový blok) prinesie viacnásobné vrátenie späť, tmavý režim a lepšie rozhranie vyhľadávania v aplikácii.

Media Player navrhol Windows tak aby nahradila aplikácie Groove Music a Windiws Media Player. Obsahuje podporu audia, videa a dizajnu, ktorý skôr zodpovedá rozhraniu Windows 11.

Čo môžme očakávať ďalej?

Spoločnosť Microsoft plánuje každoročne aktualizovať funkcie pre Windows 10 a 11. Vylepšenie OS ako prišlo teraz vo februári, je očakávané ešte párkrát v priebehu roku.

Počas roku 2022 Microsoft testuje rôzne noviny, ktoré postupom času uvidíme v aktualizáciách. Prvé úniky naznačujú nálepky na tapety a vylepšené režimy tabletu pre notebooky s dotykovou obrazovkou.

Pridajte komentár